Biraz Deniz Seki?Bugün nedendir bilmem, belkide haziran geldiğinden avaz avaz şarkı söyleyesim var. Güzel şeyler yaşadım bugün, meğer ben her haziran güzel şeyler yaşarmışım da fark edememişim bu kadar yıl... Şöyle bir durdum ve düşündüm, bugün duymak istediğim ses Deniz Seki sesi, dinlemek istediğim şarkılar ise Deniz Seki şarkıları. O zaman hemen müziği açıp eşlik etmeye başlıyorum.
Ondan duyduğum ilk şarkıydı, ''Kuş uçtu uçacak Ahmet'' daha küçüktüm ama beynime kazınmıştı sesi bir kere. Ondan sonra şarkılarının hep müptelası oldum zaten. Ve evet gelelim bugünün şarkılarına,

Aramaya yazdım,

 Deniz Seki / Canımın Acısını Bir Ben Bilirim.

Şarkının sözleri öyle güzel ki, ''Canımın acısını bir ben bilirim bir daha mı aman tövbeler olsun mahvederim.''
Ne yaşarsak yaşayalım, kimse bizim gördüğümüz yerden göremez ve hissedemez. Bundan değil midir zaten canımın acısını bir ben bilirim.

Deniz Seki / Zor Olanı Seviyor İnsan Her Defa

Bak bak ne güzel söylüyor, ''Biliyorum kolay değil, hayat buysa gerçek nedir, Ağlamaya alıştırdın, ölüm bize masal gelir. Çok zor bunu inan anlatamam, çok zor. Gerçeğiyle yüzleşince yoksun. Aynalara baka baka kendini kendine şikayet ediyorsun, delirir gibi... 
Bazı insanların, bizlere verdiği acılar artık pek de yaralamıyor, güçlendiriyor. Ne de olsa ağlamaya alıştırdın, ölüm bize masal gelir.

Deniz Seki / Ağlamak Yok

Bu şarkılarda ne böyle baydın bizi diyebilirsiniz ama çok seviyorum be! ''Dünya bir şekil, bizse bir köşe. Oturmuşuz da içiyoruz derinden. Hayat bu değil, böyle olmamalı. Biz ayak uyduramadık ki bu halimize. Ağlamak yok söz verdim Tanrıya. Beni çok utandırdı gözlerim. Gülmeyi unutan şu halimize dön ne olur bir uzaktan bak.''

Zaten pek de diyecek bir şey yok. Her şeyi tane tane ne de güzel söylemiş.

Deniz Seki /  Aşk


Aşık olanlarınız varsa aranızda bu da benden size gelsin o zaman. ''Unutmak ne zor bir kelime. Hele bir de sevdanın yükü üzerindeyse. Umutlanamazsın ya da unutturamazsın. Yüreğin fena halde çırpınır durur kendi haline. Aşk öyle bir büyü ki öyle bir büyü ki anlayamazsın. Göze alsan olmaz, aşka gönül doymaz. Seven kalbi istesen de susturamazsın.

Vardır aşkı dibine kadar yaşayanlar, kalp atışlarını belki hıçkırıklarını susturamayanlar. Aşk da böyle bir şey işte seven kalbi istesen de susturamazsın.

Deniz Seki / Sana Sığınıyorum

''Bitti derken hayat yeni başlar ve her güzel şey gibi çabuk biter. Bitti dersen hayat tükenmeden, acısı içinde sürer gider. Ne yana baksam ne yeni ne de yenileri. Küçücük yüreğim ve ben sana sığınıyorum.''

Deniz Seki / Yakamoz 


Bir sancı içimde, nefes almak istiyorum. Bana ne olur gücenme, bırak beni kendi halime. Unut beni yakamoz misali, vururum belki denize. Kimin aklına gelirim sence, okudun beni gecelerce.

Her şarkısının her bir sözünü ayrı ayrı seviyorum ve asla kederlenmiyorum. Her defasında vay be diyorum vay be...

Hayatımızda vardır böyle dinlemekten bıkmayacağımız, sesine, şarkılarına aşık olduğumuz insanlar, Deniz Seki onlardan bir tanesi işte benim için. Daha yazamadığım ve sevdiğim bir çok şarkısı var tabii ki. O zaman sıra sizde, sizin dinlemeye doyamadığınız Deni Seki şarkısı hangisi?

Not: Fotoğraf google görsellerden alınmıştır.

Yorumlar

 1. Sarkilar guzel, sesi guzel, kendisi guzel, harika bi paylasim olmus gercekten 💕 bir donem yazık aşk ugruna rezil etti kendini diye acıyordum haline, simdi ise evli bir adamla birlikte oldugu için hic sevmiyorum kendisini.

  YanıtlaSil
 2. Doğrusu takip ettiğim dinlediğim şarkıcıydı diyemeyeceğim çünki denk gelirse şarkı güzelse dinlerdim :) elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 3. Bence de bin defa dinlesem yine sıkılmam ağlamak yok... çok güzel bir şarkı 🤗❤️

  YanıtlaSil
 4. Guzel sarkilari var hakikaten severim:))

  YanıtlaSil
 5. Ben en çok bal sana bu defa kesin söylüyorum kuş uçtu uçacak ahmeett i seviyorum :)

  YanıtlaSil
 6. Tüm şarkılarını çok severim, yakında çıkıyor aydınlığa :))

  YanıtlaSil
 7. Deniz Seki'yi bende çok seviyorum.Masal,Sana Sığınıyorum favori şarkılarım ;)

  YanıtlaSil
 8. "Canımın acısını bi ben bilirim" tam da bugünlerde öfkeme de uyan bir şarkıymış. Yakomoz şarkısı bir zamanlar dilime dolamıştım. Artık ne için söylediysem.
  Dilerim Deniz Seki gerçekten yaptığı hatadan büyük ders almış olsun.
  Kendisine yeni bir sayfa açsın.

  YanıtlaSil
 9. Ya uzuldum yaziyi okuyunca Ben de denizi pek severim 👍

  YanıtlaSil
 10. Deniz Seki'yi sesini ve şarkılarını çok severim. Birkaç gün içinde özgürlüğüne kavuşacakmış, mutlu olsun bundan sonraki hayatında :)

  YanıtlaSil
 11. Bende çok severim Deniz Sekinin şarkılarını inşallah güzel günleri olur bundan sonra 😊

  YanıtlaSil
 12. ben de severim,

  Hayat 2 Bilet sadece Biri geliş biri de dönüş Sen istersen dövüş İstersen seviş Korkmuyorum korkmuyorum

  Bu da bütün güçlü kadınlara gelsin :)

  YanıtlaSil
 13. Deniz seki şarkıları benim de favorilerim arasında yer alıyor . Teşekkürler hatırlatma için . Sevgiler ❤️

  YanıtlaSil
 14. Gerçekten kadın güzel yazıyor. Bu şarkıları da dinleyeceğim en kısa zamanda. Paylaşım için teşekkürler :) Takipteyim:)

  YanıtlaSil
 15. Aslında yüreği dolu dolu güzel bir kadın ve başarılıydı da.
  Lakin yaşam biçimindeki bozukluklar hiç hoş değil..

  YanıtlaSil
 16. deniz seki demişken çikiyormus hapistende :) butun şarkilari guzel

  YanıtlaSil
 17. Bazı şarkılarını dinlediğim oldu. Malesef hayat acıtarak öğretiyor bazı şeyleri. Kendisi de bunu canı acıyarak öğrenenlerden oldu. Yolu açık olsun bundan sonra.

  www.makyajvemoda.com

  YanıtlaSil
 18. zor olanı seviyor insan şarkısını çok seviyorum

  YanıtlaSil
 19. Ben baya küçüktüm yaşımı tam hatırlamıyorum ama yakamoz sarkisini çok severdik ablamlar söylerdi hep bana 😊

  YanıtlaSil
 20. Deniz Sekiyi çok severim ayrıca şarkılarınıda :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Neutrogena Jel Temizleme Sütü, Makyaj Temizleme Suyu, Ve Canlandırıcı Günlük Peeling